منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
برچسب‌ها
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
درباره

زیبا تر از این نام ندیدم به جهان
سید علی الحسینی الخامنه ای
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
تدبر در قرآن
آیه قرآن
کاربردی

دریافت کد صلوات شمار
Create your flash banner free online 
کد مداحی آنلاین برای وبگاه
Online User

آزادی

درايران آزادي وجود ندارد. اين جمله اي است كه شايد بارها و بارها از زبان خيلي ها شنيده باشيد .
مفهوم آزادي از آن جهت قابل توجه است كه يك مسئله ي بين المللي است يعني از تمام مرزهاي جغرافيايي گذشته و در گفتمان بين المللي و حتي سياسي نقش ويژه اي را ايفا مي كند .
اين مفهوم فرامرزي در ادبيات ديني با جلوه هاي متفاوت مطرح شده است به اين معنا كه برخي آزادي ديني را اين مي دانند كه مردم بتوانند هر ديني را كه بخواهند آزادانه براي خود داشته باشند. حال اين سؤال پديد مي آيد كه منظور از هر ديني چيست؟ آيا اديان توحيدي است؟ يا اين كه هر گونه مذهبي را مي توان دين به حساب آورد براي مثال آيا بهاييت و وهابيت را مي توان دين به حساب آورد؟ درباره ي شينتوايسم چه طور يعني اينكه هر كس روح بابا بزرگش را بپرستد؟ !
اما آزادي ديني معناي واحدي ندارد. عده اي ديگرآزادي ديني را در اين مي دانند كه افراد اگر بخواهند اصلا دين نداشته باشند -لائيك ها- يعني آزادي ديني را آزادي مردم از دين مي دانند. در واقع بعد از اين كه منظورمان از دين را مشخص كرديم مي توانيم راجع به آزادي ديني صحبت كنيم. اين كه در اين حد وسيع از لفظ آزادي استفاده مي شود و براي اين لفظ معناي واحدي وجود ندارد حقيقتا حيرت آور است !
پس تا به اين جا متوجه شديم آزادي در دنيا معاني متفاوت و حتي متضادي دارد. هدف ما اين است كه در اين درياي معني كمي آب تني كنيم .


برچسب‌ها: ایران, آزادی, آزادی دینی, آزادی حقیقی, آزادی سیاسی, در ایران آزادی وجود نداردسوسنگرد

آزادسازي سوسنگرد از جمله موفقيت هاي اثرگذار جنگ تحميلي به شمار مي رود كه ضربه سنگيني به برنامه هاي ارتش عراق زد. متن زير از امير سرلشكر سليمي، فرمانده سابق ارتش جمهوري اسلامي ايران است كه آن زمان رياست ستاد جنگ هاي نامنظم را برعهده داشت و از روزهاي حساس منتهي به آزادسازي سوسنگرد و نقش مقام معظم رهبري در اين پيروزي مي گويد كه توسط پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبري منتشر شده است.

مكالمه تلفني با داماد حضرت امام(ره)

حضرت آقا به بني صدر چه گفتند؟

اين ها فرشته اند!

صبح پيروزي!

 

عاشقانه 

حاج همت در مراسم عقدش با همان لباس سپاهيش حاضر شده بود، لباسي كه به لباس ساده همسرش هم خيلي مي آمد! گفتند هيچ بريز و بپاشي نداشتيم و مجلس را، خلاف رسمي كه در اقواممان بود، با صلوات و مديحه سرايي گذرانديم.
محمد جهان آرا براي همسرش سنگ تمام گذاشت، جايي كه براي عقد انتخاب كرده بودند، خيلي گران در نیامده بود.

.

.

.

فقط هزينه «نام هتل» چقدر شد؟! هتلهاي ارزان تر اين شهر در شأن ميهمانانتان نبود؟! نمي شد به جاي آن سازه عظيم، دو شاخه گل را در گلداني كوچك سر ميزها مي گذاشتيد؟! نمي شد قنادي تان را در خيابان فرشته انتخاب نكنيد؟! اگر به جاي 10 نوع، با 2 ،3 نوع غذا پذيراي مهمانانتان مي بوديد، كسر شأنتان مي شد؟! دسر و پيش غذا چطور؟ يكي دو سه تا بس نبود؟! مي دانيد با نصف آن همه غذا كه حيف و ميل شد، چند نفر گرسنه را مي توانستيد سير كنيد؟! مي دانيد با نصف هزينه آن شيريني ها كه در كام سيران ريختيد، كام چند مسكين را مي توانستيد شيرين كنيد؟! حواستان هست چند گل به خاطر محروميت از نصف پولي كه شما فقط هزينه گلهاي سالن تان كرديد، تا به حال پرپر شده اند؟!
سيره مولاي ما اين است؟! بانوي ما در شب عروسي اش اين گونه بود؟! آرمانهاي انقلابي ما اين چنين يادمان داده اند؟!

ادامه مطلب و عکس ها در ادامه مطلب

جنگ طلب؟!شجاع

آسمان نه روشن بود و نه تاریک،چند دقیقه ای می شد که نمازم را آنطرف تر خوانده بودم.هوا بسیار سرد بود.در حدی که سرما تا مغز استخوانم نفوذ می کرد ‌، روی گونه هایم سرما را دیگر حس نمی کردم و سوزش عجیبی جای حس سرما را گرفته بود.اشک در چشمانم حلقه بسته بود و مخاط بینی ام روی سبیل هایم یخ زده بودند و اصلا جای تعجب نداشت ، چرا که درآن منطقه فقط یک ماه از سال بهار است و یازده ماه زمستان.(منطقه ی کوهستانی در غرب کردستان بود) کمی پایین تر از قله ی کوهی بلند مشرف بر یک راه خاکی با استتار برفی کمین کرده بودم و.....                                                        محمدرضا عالی همت


نویسنده این داستان کوتاه آماده شنیدن هرگونه انتقادات و پیشنهادات میباشد.

باتشکر مدیریت وبلاگ